Schengen Vizesi Hakkında

180 günlük zaman diliminde 90 günü geçmeyecek kısa süreli seyahatler için gerekli vize türüdür.

180 günlük zaman diliminde 90 günü geçmeyecek şekilde ticari, turistik, aile/arkadaş ziyareti, kültürel, sportif veya bir etkinliğe katılma gibi amaçlar taşıyan seyahatleriniz için Almanya’da veya Schengen bölgesinde kalmak istiyorsanız bir Schengen Vizesine (C Tipi Vize) ihtiyacınız olacaktır.

İDATA’dan alacağınız Schengen vizesini Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan ülkelerine yapacağınız seyahatlerinizde kullanabilirsiniz. Schengen vizesine başvuruda bulunabilmek için bir pasaportunuz olması gerektiğini unutmayın.

İlk defa Schengen vizesine başvuruda bulunacak iseniz parmak izi vermeniz gerektiğinden randevu gününde bizzat hazır bulunmanız gerekmektedir. Son 59 ay içerisinde alınmış Schengen vizeniz var ise bizzat gelmenize gerek yoktur. Başvurunuzu sizin adınıza bir başkası kolayca gerçekleştirebilir. Veya dilerseniz bize kargo ile gönderebilirsiniz. Bunun için öncesinde mutlaka bizden bilgi alın.

Sıkça Sorulan Sorular

Pasaport Süresi Ne Olmalı?
Başvurumu Ne Zaman Yapmalıyım?
Başvurumu İDATA’dan Yapmak Zorunda mıyım?
Randevusuz Başvuru Yapabilir miyim?
Gerekli Evraklar Nelerdir?
Ödemem Gereken Ücretler Nelerdir?
Pasaport Süresi Ne Olmalı?

Almanya Schengen vize başvuruları için, son 10 yılda alınmış olan, Turistik başvurular için öngörülen seyahat bitim tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olan, Ticari başvurular için başvuruya gelindiğinde az 6 ay süresi bulunan pasaporta sahip olmalısınız. Ancak biz en az 1 yıllık pasaport almanızı öneriyoruz.

Başvurumu Ne Zaman Yapmalıyım?

Seyahatinizin başlangıç tarihine en erken 180 en geç 15 gün kala Schengen vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Seyahatinizin başlangıç tarihine 180 günden daha fazla süre var ise vize başvurusunda bulunamazsınız.

Başvurumu İDATA’dan Yapmak Zorunda mıyım?

​Hayır, başvurunuzu Almanya Temsilcilikleri tarafından yetkilendirilen tek yetkili kurum iDATA’dan yapabileceğiniz gibi, aynı zamanda Almanya Elçilik / Başkonsoloslukların takvimlerine göre alınacak olan bir randevu ile de yapabilirsiniz.

Randevusuz Başvuru Yapabilir miyim?

Hayır, randevusuz başvurular kesinlikle kabul edilmemektedir. Hemen bir randevu almak için ONLINE RANDEVU sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Almanya Schengen vize başvurusunda bulunmak için hazırlamanız gereken evraklar listesi randevu talebinizin ardından tarafınıza telefon veya email üzerinden bildirilmektedir. Veya Almanya vizesi için gerekli evraklar sayfasından bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ödemem Gereken Ücretler Nelerdir?

02.02.2020 tarihi itibari ile Schengen vize ücretlerine 20 Euro zam uygulanarak 80 Euro’ya çıkarılmıştır.

Vize Harcı                                  : 80 Euro
İDATA Koordinasyon Ücreti : 30 Euro
Hizmet Bedeli                           : 50 Euro

Şirketimiz üzerinden yapacağınız her başvuru için toplamda 160 Euro ödemeniz gerekecektir. Bunun dışında seyahat sigortası, form dolumu, uçak veya otel rezervasyonu yaptırmanız gerekirse ek ücretlere tabi olacaktır.

Menü
Call Now ButtonRandevu ve Bilgi Hattı