iData Almanya Vizesi İçin, Profesyonel Destek.

Almanya Konsolosluğu İzmir

İzmir Almanya Başkonsolosluğu

ALMANYA VİZE VE KONSOLOSLUK İŞLEMLERİ İÇİN BAŞVURUDA BULUNUN.

Başkonsolosluğunun görev alanı Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerini kapsamaktadır ve ayrıca Antalya, Burdur ve Isparta illeri için Antalya temsilciliğimiz bulunmaktadır. Başkonsolosluk sizlere bazı hizmetler sunmakta ve kültürel ve ekonomi ilişkileri desteklemektedir.

Vize & Konsolosluk Hizmetleri
Vize Randevu ve Ulaşabilirlik
Vize
Konsolosluk Hizmetleri Randevu
Konsolosluk Bölümlerine Ulaşabilirlik
Pasaport ve Kimlik
Vatandaşlık
Evlilik, Aile, Çocuklar ve Boşanma
Tasdik
Make it in Germany
Emeklilik
Adli Sicil Kaydı
Adres Tespiti
Gümrük Mevzuatı
Avukat, Doktor ve Tercümanlar Listesi
Almanya Konsolosluğu İzmir İçin Daha Fazla Bilgi
Almanya konsolosluğu, vize, pasaport, oturma izni, vatandaşlık gibi işlemlerin gerçekleştirilebilmesi adına hizmet verir. İki ülke arasındaki seyahat ve ulaşım hizmetlerinin gerçekleştirilmesine yardımcı olan konsolosluk binaları İstanbul ve Ankara dışında farklı şehirlerde de mevcuttur. Almanya konsolosluğu İzmir bu noktada çalışma saatleri içerisinde tüm vatandaşlara yardımcı olur. Vize işlemlerinde gerekli evrakların tamamlanması, sürecin daha kısa süre içerisinde tamamlanmasına yardımcı olur.

Almanya Konsolosluğu İzmir Adresi

Almanya konsolosluğu İzmir ile vize işlemlerini problemsiz bir şekilde gerçekleştirebilmek adına çalışma saatlerini öğrenmek faydalı olacaktır. Konsolosluk, hafta için 08.00 ve 16.30 saatleri arasında tüm vatandaşlara gerekli işlemler konusunda yardımcı olur.

Korutürk Mahallesi, Havuzbaşı sokak No:1 Balçova/ İzmir Alman konsolosluğu randevu işlemlerini gerçekleştirmek isteyenler adına adres bilgileri şeklinde karşımıza çıkar.
Vize işlemlerini başlatmadan önce konsolosluğa gitmeden iletişim servislerini değerlendirmek faydalı olacaktır.
0 232 488 88 88 konsolosluk binasının iletişim numaralarıdır.
İzmir konsolosluk telefon numarası vatandaşların tüm sorularını en kısa süre içerisinde yanıtlar ve yardımcı olur.
Biyometrik fotoğraf, ikametgah belgesi, gelir belgesi ve kimlik vize başvurusu yapacakların hazır bulundurmaları gereken evraklardan bazılarıdır. Gerekli görülmesi durumunda konsolosluk çalışanları ekstra belge talebinde bulunur.

Vize Başvuruları Ve Çalışma Saatleri

İzmir Alman konsolosluğu vize başvuru formu işlemler sırasında yukarıda sayılanlar dışında gerekli evraklardan bir tanesidir. Almanya vize başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması, sürecin daha kısa sürede tamamlanmasına yardımcı olur.

Vize başvuruları evrakların hazır olması durumunda en fazla 40 gün içerisinde tamamlanır.
Oturma izni ya da vatandaşlık talebinde bulunanların konsolosluk binasında sözlü mülakata katılmaları gerekir.
Süreci takip edemeyenler için resmi kuruluşlardan bir tanesi İDATA Almanya olarak karşımıza çıkar.
Belirtilen firma, vize başvuru işlemlerini problemsiz bir şekilde gerçekleştirir.
Düzenli olarak yurt dışına çıkan ya da iş seyahatleri gerçekleştirenlerin en kısa sürede sonuç alabilmek adına bu tür şirketleri değerlendirmeleri faydalı olacaktır. Almanya konsolosluğu vize randevu alma işlemleri, konsolosluğun resmi çalışma saatleri gerçekleştirilir. İzin günlerinde başvuru yapmak mümkün değildir.

Randevu ve Bilgi Hattı