Almanya Konsolosluğu Antalya

Antalya Almanya Konsolosluğu

ALMANYA PASAPORT KİMLİK VE KONSOLOSLUK İŞLEMLERİ İÇİN BAŞVURUDA BULUNUN.

Antalya Almanya Konsolosluğu başta Antalya olmak üzere ve faaliyet alanı içerisine giren Burdur ve Isparta illerinde yaşayan Almanya vatandaşlarına, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de oturma izni bulunan diğer ülkelerin vatandaşlarına Almanya Konsolosluk işlemleri konusunda yetkili olan resmi bir daimi temsilciliktir. Şunu belirtmek isteriz ki kısa ve uzun dönem vize başvuruları İzmir konsolosluğundan yapılabilmektedir.

Almanya konsolosluğu Antalya adresi, Çağlayan Mahallesi, Barınaklar Bulvarı, No:60, 07230 Muratpaşa, Antalya olarak karşımıza çıkar. İletişim kurmak isteyenlerin öncelikle adres ve telefon bilgileri hakkında fikir edinmeleri önemlidir.

Konsolosluk binasının çalışma saatleri genellikle hafta içi 09.00- 17.00 olarak belirlenmiştir.
Resmi tatillerde ya da Almanya için önemli günlerde konsolosluk kapalıdır.
Almanya konsolosluğu Muratpaşa/ Antalya iletişim numarası ise 0 242 314 11 01 olarak belirlenmiştir.
Alman konsolosluğu randevu süreçleri genellikle iletişim servisleri üzerinden gerçekleştirilir.

Takip Hizmeti Veren Yetkili Kurum

Konsolosluk işlemleri sanıldığı kadar kolay değildir. Tüm başvuru süreçlerini eksiksiz bir şekilde devam ettirmek için fırsatı olmayanlar, profesyonel şirketlerden destek alabilirler. Antalya Alman konsolosluğu vize veriyor mu? Diye araştırma yapanların yetkili kurumlar ile görüşmeleri faydalarına olacaktır.

İDATA bu noktada hem İtalya hem de Almanya vize başvurusu yapacaklar için yetkili resmi kuruluş olarak karşımıza çıkar.
Almanya konsolosluğu çalışma saatleri, vize işlemleri ya da başvuru aşamaları hakkında bilgi sahibi olan yetkili firma süreçleri en profesyonel şekilde yönetir.
Bu sayede vize başvurusu yapmak ve sonuç almak son derece kolaydır.
Belirli bir ücret karşılığında bu tür takip firmaları vatandaşlara yardımcı olur.
Özellikle hızlı bir şekilde vize başvurusu yapmak zorunda olanların bu tür kurumları tercih etmeleri sonuç alınması açısından yararlıdır. Almanya vizesi ile ilgili tüm bilgiler şirket tarafından vatandaşlara aktarılır.

Randevu ve Bilgi Hattı