iData Almanya Vizesi İçin, Profesyonel Destek.

Almanya Konsolosluğu Ankara

ALMANYA VİZE VE KONSOLOSLUK İŞLEMLERİ İÇİN BAŞVURUDA BULUNUN.

Almanya Büyükelçiliği, Çankaya Atatürk Bulvarı üzerinde Ankara’nın en eski büyükelçilikler bölgesinde İtalya ile ABD büyükelçilikleri arasında yer almaktadır. Buradan kısa ve uzun dönem vize başvurusu dahil olmak üzere aklınıza gelebilecek her türlü konsolosluk işlemlerinizi bilgi alabilirsiniz.

Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Almanya vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Almanya Cumhuriyeti temsilcilikleridir.

Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşları apostil ( belge tasdiki), evlilik, dirim belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğu, Almanya Büyükelçiliği ve Almanya Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir.

 • Vize & Konsolosluk Hizmetleri
 • Vize Randevu ve Ulaşabilirlik
 • Vize
 • Konsolosluk Hizmetleri Randevu
 • Konsolosluk Bölümlerine Ulaşabilirlik
 • Pasaport ve Kimlik
 • Vatandaşlık
 • Evlilik, Aile, Çocuklar ve Boşanma
 • Tasdik
 • Make it in Germany
 • Emeklilik
 • Adli Sicil Kaydı
 • Adres Tespiti
 • Gümrük Mevzuatı
 • Avukat, Doktor ve Tercümanlar Listesi

Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nin görev alanındaki İller

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Mersin (İçel), Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van,Yozgat, Zonguldak

Almanya Konsolosluğu Ankara İçin Daha Fazla Bilgi
Konsolosluk binaları vize işlemlerinin problemsiz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi açısından önemlidir. Almanya konsolosluğu Ankara binası sayesinde vize, oturma izni, vatandaşlık gibi işlemler problemsiz bir şekilde gerçekleştirilir. Ankara Almanya konsolosluk telefon numarası 0 312 455 51 00 olarak karşımıza çıkar. Randevu almak isteyenlerin konsolosluğu ziyaret etmek yerine iletişim servislerini değerlendirmeleri faydalarına olacaktır. Bu sayede başvuru yapmak ve gerekli evraklar hakkında fikir edinmek daha kolay hale gelir.

Konsolosluk Çalışma Saatleri Ve İşlemleri

Konsolosluk binaları, genellikle cumartesi ve Pazar günlerinde çalışmaz. Yine aynı şekilde Almanya konsolosluğu Ankara, ülkenin resmi tatil günlerinde de hizmet vermez. Vize başvurusu yapacakların resmi tatillere ya da çalışma saatlerine dikkat etmeleri faydalarına olacaktır.

Ankara konsolosluk binasının çalışma saatleri 08.30 ve 16.30 şeklinde belirlenmiştir. Belirtilen saatler dışında iletişim servisleri de hizmet vermez.
Almanya konsolosluk randevu işlemleri gerekli evrakların eksiksiz olarak tamamlanması durumunda maksimum 30 gün içerisinde tamamlanır.
Vize başvurusu yapacakların öncelikle biyometrik fotoğraf, ikametgah, gelir belgesi gibi evrakları hazır bulundurmaları faydalarına olacaktır.
Başvuru işlemleri sırasında sözlü mülakatta talep edilir. Evrakların eksik olması başvuru sürecini uzatır.

Almanya Konsolosluğu Ankara Adresi

Almanya konsolosluk vize işlemleri Ankara ve İstanbul dışında farklı önemli şehirler üzerinden de gerçekleştirilir. Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Paris cad. No:29 Çankaya/ Ankara Almanya konsolosluğunun adresi olarak karşımıza çıkar.

Ankara konsolosluğu üzerinden vize işlemlerini gerçekleştirmek ya da oturma izni başvurusu yapmak mümkündür.

İletişim servisleri günün her saatinde hizmet vermediği için problemsiz bir şekilde gerekli evraklar hakkında fikir edinmek kolay hale gelir.

Ankara konsolosluk numarası randevu işlemleri konusunda da yardımcı olur.
Vize başvuru işlemlerinin uzamaması adına evrakların eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir. Aynı şekilde konsolosluk görevlileri vatandaşlardan duruma göre ekstra evrak talebinde de bulunabilir. Bu gibi durumlarda İDATA gibi profesyonel hizmet veren kuruluşları tercih etmek faydalı olacaktır. İDATA, vize başvuru sürecinde tüm evrakları tamamlar ve işlemlerin kısa süre içerisinde gerçekleşmesine yardımcı olur. Başvuru aşamaları konusunda fikir sahibi olmayanlar açısından böyle bir işlem avantajlıdır.

Ankara Almanya Büyükelçiliği İletişim Adres Telefon
Adres
Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Paris Cd. No:29, 06540 Çankaya/Ankara

Faks
(0312) 455 53 36

Acil Durum
0532 787 40 96 (Sadece acil durumlar için!!! Vize hakkında bilgi verilmez!)
Çalışma saatleri

Büyükelçilik Çalışma Saatleri:

Pazartesi – Perşembe: 09.00 – 16.00

Cuma: 09.00 – 16.00

Randevu ve Bilgi Hattı