Almanya Konsoloslukları

 1. İDATA
 2. /
 3. Almanya Konsoloslukları
almanyakonsoloslugu

ALMANYA VİZE VE KONSOLOSLUK İŞLEMLERİ İÇİN BAŞVURUDA BULUNUN.

Ankara Büyükelçililiği, İstanbul ve İzmir Başkonsoloslukları, Adana, Antalya ve Gaziantep Konsolosluğu için bilgi alın. Türkiye’den Almanya konsolosluğuna veya konsolosluklarından herhangi birine başvuruda bulunacaksanız mutlaka ilgili bölümden randevu almanız gerekmektedir.

Almanya Büyükelçiliği ve Konsolosluklarından randevu talebiniz için; 0850 304 25 06 numaralı çağrı merkezimizden bize ulaşabilir veya ONLİNE RANDEVU talep formunu doldurabilirsiniz.

Vize & Konsolosluk Hizmetleri

 • Vize Randevu ve Ulaşabilirlik
 • Vize
 • Konsolosluk Hizmetleri Randevu
 • Konsolosluk Bölümlerine Ulaşabilirlik
 • Pasaport ve Kimlik
 • Vatandaşlık
 • Evlilik, Aile, Çocuklar ve Boşanma
 • Tasdik
 • Make it in Germany
 • Emeklilik
 • Adli Sicil Kaydı
 • Adres Tespiti
 • Gümrük Mevzuatı
 • Avukat, Doktor ve Tercümanlar Listesi

Almanya Konsolosluğu Hakkında Genel Bilgilendirme
Alman konsolosluğu, iki ülke arasında vize, oturma izni, vatandaşlık gibi işlemlerin gerçekleştirilebilmesi açısından avantajlıdır. Türkiye’nin büyük şehirlerinde bulunan konsolosluk binaları sayesinde başvuru işlemlerini gerçekleştirmek son derece kolaydır. Almanya konsolosluğu İstanbul, İzmir ve Ankara şubeleri iletişim servisleri, tüm vatandaşlara gerekli evraklar konusunda yardımcı olur.

Vize İşlemleri Ve Diğer Başvurular

Almanya konsolosluğu üzerinden vize işlemleri başta olmak üzere, oturma izni, vatandaşlık, erasmus gibi birbirinden farklı başvurularda gerçekleştirilir. Almanya ve Türkiye arasında vatandaşların seyahat etmelerine yardımcı olan konsolosluk binalarında, profesyonel çalışanlar hizmet verir. Başvuru sürecinde evrakların eksik olması işlemlerin uzamasına zemin hazırlar.
Ankara ve İstanbul başta olmak üzere İzmir, Gaziantep gibi farklı büyük şehirlerde de konsolosluk binaları mevcuttur. Ancak vize hizmetlerini sadece Ankara, İstanbul ve İzmir konsolosluklarından gerçekleştirebilirsiniz.
Alman konsolosluğu vize başvuru ve takip sürecinde yetkili İDATA profesyonel şirketi ile çalışmaktadır.

Almanya konsolosluğu vize sorgulama sürecinde İDATA iletişim servislerini kullanmak, en iyi sonucu alabilmek açısından önemlidir.
Bu noktada problem yaşamamak adına profesyonel ve resmi firmalar ile çalışmak faydalı olacaktır. Vize başvurusu yapıldıktan sonra iletişim numaraları üzerinden takip süreci daha avantajlı  ve kolay hale gelir.

Konsolosluk Hizmetleri Ve Çalışma Saatleri

Konsolosluk binaları genellikle cumartesi ve pazar günleri kapalıdır. Almanya konsolosluğu randevu alacakların çalışma saatlerini düşünerek hareket etmeleri gerekir.

Hafta içi ise farklı şehirlerdeki konsoloslukların sabah 08.00 ve akşam en geç 17.00 arasında çalıştığı belirtmek isteriz. Almanya’da kullanılan resmi tatiller ve izin günleri konsolosluk binalarında da geçerlidir.

Almanya konsolosluğu, Almanya vize için gerekli evraklar konusunda vatandaşların bilgilenmesi adına iletişim numaralarını arayabilir veya ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Her konsolosluk binası için farklı olan iletişim servisleri sayesinde gerekli evraklar hakkında fikir edinmek son derece kolaydır.

En az 2 adet biyometrik fotoğraf, ikametgah, gelir belgesi, vize başvuru formu temel olarak istenen belgelerden bazılarıdır. Ancak konsolosluk binaları yapılacak işleme göre farklı evrak talebinde de bulunur. Bu noktada istenen tüm belgeleri en kısa süre içerisinde tamamlamak, maksimum 30 güne kadar başvurunun onaylanması açısından avantajlıdır.

Alman konsolosluklarında vize dışında alman pasaport kimlik yenileme, soyadı beyanı, hukuk işlemleri gibi bir çok işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Alman Pasaport işlemleri için Almanya Konsolosluğu Pasaport Yenileme, Uzatma ve Randevu sayfasını ziyaret ediniz.

İlgili Konsolosluk İçin Bilgi Alın.
Alt kısımda adı geçen şehirlerde Almanya konsoloslukları bulunmaktadır. Ancak kısa ve uzun dönem vize işlemleri sadece Ankara, İstanbul ve İzmir konsoloslukları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Almanya Konsolosluğu Ankara
Almanya Konsolosluğu Antalya
Almanya Konsolosluğu Gaziantep
Almanya Konsolosluğu İstanbul
Almanya Konsolosluğu İzmir

Randevu ve Bilgi Hattı