İDATA İstanbul

İDATA İstanbul Vize Başvuru Merkezi

iDATA başvuru merkezi Almanya elçiliklerine yapacağınız 90(doksan) gün veya daha az süreli başvurularını kabul eden ve bu ülke konsoloslukları tarafından bu işlem için yetkilendirilmiş şirkettir.İDATA aynı zamanda parmak izi işlemlerinizi yapabileceğiniz kurumdur. Konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan İDATA aracılığı ile yapılan vize başvuruları vardır. Başvuru yapabilmeniz için önceden randevu almanız gerekmektedir. Randevusu olmayan bireylerin başvuruları kabul edilmemektedir. Ancak bazı hallerde istisna olabilir.

Vize başvurularınızdan önce randevu almanız gerekmektedir Çağrı merkezi 0850 304 25 06 arayarak gerekli evrak listesi ve detaylı bilgi için bizden destek alabilirsiniz. İDATA Almanya vizesi başvuruları 2012 yılında Almanya, konsolosluğuna yapılmaktaydı, 2012 yılı itibari ile iDATA firması tarafına geçen 90 gün ve daha kısa süreli başvuruları artık iDATA firması tarafınca yapılmaktadır. Kururumuz İDATA firmasından bağımsız aracı bir kurumdur. Detaylı bilgi, danışmanlık hizmeti ve randevu talepleriniz için iletişim numaralarımızdan irtibat kurunuz.

İDATA Ankara,İDATA Antalya, İDATA Bursa,İDATA Gaziantep, Randevu talepleriniz için randevu talep formunu doldurunuz. Başvuru yapmadan önce sizden istenen gerekli evrakları eksiksiz olarak tamamlamış olmalısınız. Önemli eksikleriniz varsa idata vize başvuru merkezi dosyalarınızı kabul etmeyecektir.Bu durumda tekrar randevu talep etmeniz gerekmektedir.Firmamız randevu sırasında bu tarz aksilikler yapmamak adına tüm evraklarınızı randevu gününden önce inceleyip gerekli formları doldurmaktadır. Pasaport için konsolosluğa verilen parmak izi kabul edilmemektedir. 2014 eylül ayından itibaren ilk kez Almanya vize başvurusu yapacak kişilerin parmak izi merkezi İDATA dan randevu alarak parmak izi verme zorunluluğu vardır.2014 eylül ayından sonra Şhengen ülkelerinden herhangi bir ülkeye seyehat eden kişiler(vis ibaresi bulunuyor ise) ve 12 yaş altında olan çocukların parmak izi vermesine gerek yoktur ve başvuru merkezine gelmeden işlemleri firmamız tarafından yapılmaktadır.

Vize başvuru yapacak kişiler randevu almadan başvuru yapamazlar. Randevu alımları gerek tarafımızdan gerekse İData, Yetkili Firma tarafından alınmaktadır. Randevu alımları ücretsizdir tarafımızca alınan ücretler hizmet bedeli karşılığındadır. İdata Randevu taleplerinde Eksik evrak veya yanlış form gibi nedenlerden vize talebinizi kabul etmeyerek randevunuzu iptal edebilir ve ileri tarihlere randevu almak zorunda kalabilirsin.

Bu durumlar sizlerin seyahat tarihleriniz değiştirmek zorunda bırakabilir bu tarz sıkıntılar yaşamamak ve detaylı bilgi için 0850 304 25 06 çağrı merkezimizi arayarak bilgi alınız.

İDATA İstanbul ve kendisine bağlı illerdeki vize başvurularınız için hizmet veren başvuru merkezidir.Evrakların kontrolü yapmak ve parmak izi almakla Almanya konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezidir.Başvurular eksik evraksız olarak yapılmalıdır.

İstanbul’a Bağlı İller

Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Sakarya, Yalova

İDATA İstanbul Kadıköy ve Bahariye Vize Ofisleri

iDATA İstanbul Kadıköy ve Bahariye Vize Ofisleri

 

iDATA İstanbul Avrupa (Harbiye) Ofisi

Almanya Vizesi başvuru işlemlerinizi başlatmak için iDATA İstanbul Avrupa (Harbiye) ofisinden ücretsiz ve online olarak istediğiniz gün ve saatte randevu almanız gerekmektedir. Randevu gün ve saatinde Almanya Vizesi başvurusu için sizden istenen tüm evraklar ile birlikte iDATA İstanbul Avrupa (Harbiye) Ofisi’ne giderek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İDATA İstanbul Harbiye ofisinden başvuruda bulunacaklar İDATA Almanya vizesi için gerekli evraklar sayfasından hazırlanması gereken belgeler hakkında bilgi alabilirler.

iDATA İstanbul Avrupa (Harbiye) Ofisi Adres: İnönü Mah. Cumhuriyet Cad. No: 123 Giriş Kat Harbiye/Şişli – İstanbul

iDATA İstanbul Avrupa (Harbiye) Ofisi Faks: 0 850 460 12 99

Almanya Vizesi için Başvuru Saatleri:

Haftaiçi 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Cumartesi 08:00-12:00

Almanya VIP:

Haftaiçi 08:00-18:30

Pasaport Dağıtım Saatleri:

Haftaiçi 08:00-17.00

iDATA İstanbul Asya (Kadıköy) Ofisi

Almanya Vizesi başvuru işlemlerinizi başlatmak için iDATA İstanbul Asya (Kadıköy) ofisinden ücretsiz ve online olarak istediğiniz gün ve saatte randevu almanız gerekmektedir. Randevu gün ve saatinde Almanya Vizesi başvurusu için sizden istenen tüm evraklar ile birlikte iDATA İstanbul Asya (Kadıköy) Ofisi’ne giderek işlemlerinizi başlatabilir ayrıca burada sizler için sunulan ek hizmetlerimizden olan biometrik fotoğraf çekimi, kargo ile pasaport teslimatı, fotokopi çekimi ve fax işlemlerinden de faydalanabilirsiniz.

İDATA İstanbul Kadıköy Bahariye ofisinden başvuruda bulunacaklar İDATA Almanya vizesi için gerekli evraklar sayfasından hazırlanması gereken belgeler hakkında bilgi alabilirler.

iDATA İstanbul Asya (Kadıköy) Ofisi Adres: Caferağa Mah. Arayıcıbaşı Sok. Cazım Bey Apt. No: 11 Giriş Kat Bahariye/Kadıköy – İstanbul

iDATA İstanbul Asya (Kadıköy) Ofisi Faks: 0 850 460 12 92

Almanya Vizesi için Başvuru Saatleri:

Haftaiçi 08:00-12:30 / 13:30-17:30

Almanya VIP:

Haftaiçi 08:00-18:30

Pasaport Dağıtım Saatleri:

08:00-12:30 / 13:30-17:30

 

Randevu ve Bilgi Hattı