İDATA

İDATA Vize Başvuru Merkezi

İDATA, yurt dışı vize randevu merkezi olarak faaliyet gösteriyor. İdata Almanya vize işlemlerinde, konsoloslukların ve büyükelçiliklerin yoğunluğu nedeniyle, işlemleri hızlandırmak ve kısa sürede çözüm sağlamak için hizmet veriyor. Ücretsiz randevu ve detaylı bilgi için 0850 304 25 06 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Vize başvuru merkezi olarak faaliyet gösteren İdata, Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyükşehirler başta olmak üzere ülkenin pek çok şehrinde hizmet veriyor. Almanya vizesi için gerekli evraklar, vize başvurusu, idata randevu oluşturulması ve seyahat sigortası gibi işlemlerle hizmet sunuyor.

İdata vize randevu merkezi ticari alanda aktif ve nitelikli hizmet veren, özel sektör kuruluşudur. Konsolosluk başvuruları için yetkilendirilen vize başvuru merkezleriyle doğrudan çalışan bir aracı kurumdur.

İdata Almanya vize başvuruları için eksiksiz hizmet sunumu ve vize randevu sistemiyle profesyonel hizmet sunuyor. Online sistem üzerinden, telefon numaralarından veya merkez ofislerinden direkt olarak randevu alınabilir, vize başvurusu yapılabilir.

İdata Hizmet Seçenekleri

Ankara İdata randevu merkezinde, schengen vizesi ve ulusal vize alanlarında danışmanlık faaliyetleri sunuluyor. Almanya vize başvuru formu ve gerekli evrakların sunumu ile danışmanlık, randevu alımı ve vize takip sistemiyle hizmet sunuluyor. Vize başvuruları için sunulan hizmet seçenekleri şu şekildedir;

 • Vize başvurusunda bulunacaklara, yetkili başvuru merkezlerinden randevu almak,
 • Vize istemlerinde eksiksiz başvuru sağlanması için evrak ve pasaportların teslimleri ile iadelerinin temini,
 • Talepler doğrultusunda, konsolosluk ve büyükelçilik müracaatları için gerekli evrak listesi ve randevu oluşmasını sağlamak,
 • Seyahat organizasyonlarında, yabancı ülke büyükelçilikleri ve konsoloslukları için vize başvurularının organize edilmesi ve vize danışmanlık hizmetleri verilmesi ile müşavirlik hizmetlerinin sunulması
  İdata Almanya Vize Hizmetleri

İdata Almanya vize başvuru merkezinin sunduğu ek hizmetler arasında;

 • Vize randevu oluşturulması
 • Gerekli evrak listesi sunumu
 • Evrakların kontrolü
 • Başvuru formlarının doldurulması
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Pasaport takibi ile kargo teslimi sağlanması.

Gibi vize işlemlerinin tüm kapsamları yer alıyor. İdata, Almanya dış temsilciliklerinin konsolosluk harici yetkilendirmiş kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor. Almanya seyahatleri için vize başvurularının dış temsilciliklere iletilmesini sağlayan bir sistemdir.

İDATA Almanya vize başvurusu nasıl yapılır?

Öncelikle sizden istenen belgeleri eksiksiz tamamlayınız. Bu belgelere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Gerekli evraklar hazırlandıktan sonra randevu almanız geremeketedir. Eğer başvurunuzu geciktirmeden yapmak isterseniz öncelikle randevu almanız daha mantıklı olacaktır.

İDATA Başvuru takibi nasıl yapılır?

İDATA üzerinden başvuru yaptıysanız size başvuruda bulunduğunuza dair bir fiş iletilmesi gerekiyor, bu fiş üzerinde yer alan başvuru takip numarası ve pasaport numaranız ile idata resmi sitesi üzerinde yer alan başvuru takibi kısmından bu bilgileri girerek başvurunuzun durumu hakkında kısa bilgi edinebilirsiniz.

İDATA üzerinden başvuru yapmak zorunlu mu?

İDATA üzerinden başvuru yapılması zorunlu değildir, doğrudan Almanya konsolosluğuna randevu alarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak bu durumda başvurunuzun gecikmesi muhtemeldir, bunun nedeni ise konsolosluğun çok ileri tarihe randevu vermesi ve randevu gününde herhangi bir eksik ve sorun yaşarsanız randevunuzun iptal olup tekrar randevu almanız gerektiğidir. İDATA’dan randevunuzu hem daha kolay ve hızlı alabilir hemde idata randevu günü bir sorun yaşarsanız hem destek alabilir hemde aynı gün içerisine varsa eğer eksiğinizin giderilmesi için zaman verilir.

İDATA Vize Başvurusu İşlem Süresi

Almanya Vizesi işlem süresi ve başvuru kararı hususunda yetkili merciler Almanya Büyükelçiliği ve Başkonsolosluklarıdır. Bu hususta iDATA’nın bir yetkisi bulunmamakla birlikte özellik Almanya ve Türkiye gibi ziyaretlerin çok sık yapıldığı iki ülke arasındaki vize başvuruları resmi ve dini tatiller öncesinde yoğunluk yaşamakta buna bağlı olarak işlem süreleri uzayabilmektedir. Bu yüzden Almanya vizesi başvurularınızı mümkün olduğu müddetçe erken yapmanız sizin açınızdan daha yararlı olacaktır. Almanya vizesi için gerekli evraklar sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.

Kaynak resmi sitesi: idata.com.tr

İDATA Almanya Vize Başvuru Yapın

İDATA üzerinden yapacağınız vize başvurusu için bizimle iletişim kurun.

Randevu ve Bilgi Hattı