Almanya vize randevusu alırken nelere dikkat etmelisiniz.

09 Oca
visa

Almanya vize randevusu alırken nelere dikkat etmelisiniz.

Merhaba,

Almanya Schengen vize başvurusu yapacak iseniz mutlaka bir randevu almanız gerekmektedir. Peki bu randevuyu nereden alacaksınız? Öncelikle bilmeniz gereken, Almanya vize başvurusu idata yetkili kurum aracılığı ile alınabilmektedir. Dilerseniz bu kurumu tercih etmeyip doğrudan konsolosluk üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Ancak Almanya konsolosluklarından başvuru yapmak artık eskisi kadar kolay değil. Bunu bilmenizi isteriz. Öncelikle schengen vize kapsamına giren kısa dönem, yani doksan gün ve daha kısa süreli Almanya seyahatleriniz için gerekli olan Almanya vize randevusunu yetkili kurumdan nasıl alacağınızı açıklayalım.

Hemen idata üzerinden ücretsiz randevu alabilmek için kullandığınız tarayıcıyı açın. Chrome, Firefox, Opera veya hangisini kullanıyor iseniz fark etmez. Burada dikkat etmeniz gereken birazdan size vereceğimiz linki doğrudan tarayıcı üzerinden açmanızdır. Eğer arama motorlarından herhangi birine yazarsanız karşınıza bir çok reklam çıkacak ve kafanız karışacaktır. Reklamlarda çıkan firmalar ücretsiz olarak alınabilen bu randevuyu 300 ile 600 TL arasında idata randevu ücreti adı altında satmaktadır. Çoğu zamanda size vaat edilen işlemler yapılmamaktadır.

Şimdi gelelim ücretsiz randevu alabileceğiniz linke ve nereye nasıl yazacağınıza:

https://randevu.idata.com.tr Almanya vize randevusu alacağınız link bu. Peki bunu nasıl yazacağım? Dilerseniz doğrudan bu bağlantıya tıklayabilir, kopyalayabilir ve tarayıcıda bulunan ilgili alana yapıştırıp enter tuşu ile Almanya vize randevusu alacağınız sayfaya gidebilirsiniz. Veya el ile tek tek yazabilir ve aynı işlemi tamamlayabilirsiniz. Alt kısımda bulunan resimden yardım alabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken açtığınız sayfanın tam olarak bu sayfa ile eşleşiyor olması ve site adının yanında kilit simgesinin bulunmasıdır. Sizden istenen bilgiler tam olarak eksiksiz bir şekilde doldurun, tamamen Türkçe sayfa ve sizi yönlediriyor. Randevu alırken normal ve VIP başvuru seçenekleri var, VIP seçerseniz ekstra 75 Euro para alıyorlar ancak bizim gözümde hiç bir özelliği yok, o yüzden erken randevu alma gibi bir aceleniz yoksa normal başvuru seçin.

İşte Almanya vize randevusunu almak bu kadar kolay ve ücretsiz. Peki, “Ben yetkili kurumdan başvuru yapmak istemiyorum kardeşim doğrudan konsolosluktan yapacağım.” diyorsanız işte sıkıntı o zaman başlıyor.

Öncelikle, 0850 460 8493 numaralı telefonu arayacaksınız eğer şanslıysanız çabuk düşerse “Ben İDATA yetkili kurum hizmetinden faydalanmak istemiyorum, doğrudan konsolosluk üzerinden başvuru yapmak istiyorum” diyorsunuz. Karşıda ki kişi size, bağlı bulunduğunuz konsolosluk için bir randevu tarihi veriyor aman tanrım oda ne? Çok ileri bir zaman.. Gerekli evrakları hazırlayıp o kadar zaman bekleyip konsolosluğa gidiyorsunuz ve dosyanızda eksik mi çıktı? Ayvayı yediniz 🙂 tekrar o eksiği hazırla tekrar randevu al, bütün zaman gidiyor. Ancak idata bu aşamada size hem erken tarihe randevu veriyor hemde başvuru günü eksik dosya olursa aynı gün içinde tamamlamanız için zaman veriyor.

Uyarı: Dilerseniz bizden vize hizmeti alabilirsiniz. Bizim tarafımızdan alınan ücretler sadece randevu hizmeti ile alakalı olmayıp, başvuru formu doldurma ve gerekli evrakların hazırlanması konusunda tam destektir. Başvurunuzu çalışanlarımız aracılığı ile gerçekleştirebilir ve eğer VIS ibareli Schengen vizeniz var ise gelmenize gerek kalmadan kargo ile başvurunuzu aracılığımız ile tamamlayabilirsiniz.

Write a Reply or Comment

Randevu ve Bilgi Hattı